Straipsniai
Per nėštumą, veikiamas hormonų, persitvarko visas moters organizmas. Šie pokyčiai lemia ir dažną nėščiųjų negalavimą – užkietėjusius vidurius. Tai nėra liga, o labiau nėštumo fiziologijos nulemtas požymis. Yra duomenų, kad užkietėję viduriai vargina net 50 proc. nėščiųjų.
daugiau
Nėra laiko ramiai ir sveikai pavalgyti, pajudėti, atsigerti ir pasėdėti tualete vos pajutus norą? Tuomet nenustebkite gavę žarnyno signalą, kad jis tiesiog neturi galimybės tinkamai darbuotis. Pasekmės – ne iš maloniųjų: nuo vidurių užkietėjimo iki antsvorio ir hemorojaus.
daugiau
Pagaliau pavasaris! Vis šiltesnes dienas skaičiuojantis kalendorius primena, kad metas peržvelgti savo spintą. Ši mintis džiugina, tačiau kartu priverčia kritiškiau veidrodyje nužvelgti po žiemos papilnėjusią figūrą.
daugiau
Pilnumo jausmas, užkietėję viduriai, sulėtėjusi medžiagų apykaita – daugelio šių negalavimų pavyktų iš vengti, jeigu žmonės gautų pakankamai maistinių skaidulų. Šių problemų nepatyrė mūsų protėviai, vartoję daug natūralaus ir neapdoroto maisto.
daugiau
Nedaug judate, nereguliariai maitinatės ir turite bent vieną žalingą įprotį? Trys „taip" garantuoja: jei nekeisite savo įpročių, užklups vienas ar kitas virškinimo sistemos negalavimas. O tada prasidės blogumai: vidurių užkietėjimas, sunkumo jausmas, antsvoris. Medikai įspėja: gera savijauta prasideda būtent nuo žarnyno.
daugiau
Ne visus produktus galime valgyti žalius arba valgome jų nepakankamai. Nepakankamas fermentų kiekis gali būti kompensuojamas papildomai vartojant natūralius augalinius virškinimo fermentus.
daugiau
Jeigu jaučiate, kad jūsų žarnynas dirba lėtokai, dažnai vargina pilnumo jausmas, susikaupė keletas papildomų kilogramų, pakanka keleto jūsų gyvenimo būdo pokyčių, kurie padės išspręsti šią problemą ir palaikyti gerą savijautą.
daugiau
Virškinimo sistemos ligos užima 2-3 vietą tarp dažniausių sveikatos sutrikimų. Virškinimo metu maistas yra susmulkinamas ir suskaidomas. Suskaidytas medžiagas organizmas panaudoja kaip žaliavą tolesnei molekulių sintezei ar kaip energijos šaltinį. Jeigu šis procesas streikuoja, organizmas negauna būtinų medžiagų, organų veikla ima strigti, ilgainiui gali išsivysti įvairūs negalavimai ir ligos: vidurių užkietėjimas, viduriavimas, rėmuo, opos ir pan.
daugiau
Cukrus... skanus, saldus dalykas. Saikingai vartojant ir sveikai bei subalansuotai maitinantis, savęs palepinimas desertu ar šokoladiniu sausainiu, nėra problema.
Tačiau daugeliui per didelis cukraus kiekis gali sukelti priklausomybę nuo saldžių perdirbtų maisto produktų, kuriuose trūksta maistingųjų medžiagų. Be to, mityba, kurioje gausu cukrų gali pridėti kelis papildomus kilogramus (ypač pilvo srityje) ir yra susijusi su padidėjusia rizika susirgti pvz.: II tipo diabetu ar širdies ir kraujagyslių ligomis.
daugiau
Kas dešimtas Jungtinės Karalystės gyventojas turi žarnyno problemų ir kartas nuo karto susiduria su vidurių užkietėjimu, tai rodo, kad tai tikrai plačiai paplitęs nemalonus sutrikimas.
Nebūtina iš karto griebtis vaistų, mitybos ekspertai išvardina daugybę natūralių būdų, kaip pagerinti situaciją ar iš viso išvengti vidurių užkietėjimo.
daugiau
Dietos yra laikomos nesveikomis, neveiksmingomis ir paprasčiausiai pasenusiomis, tačiau žmonės vis tiek pasirenka šias drastiškas priemones, kurios žada greitą svorio atsikratymą per trumpą laiką.
daugiau
Dirgliosios žarnos sindromas – tai žarnyno negalavimai, kuriuos lemia gyvenimo būdo palydovai, tokie kaip stresas, įtampa, netaisyklinga ir chaotiška mityba. Tačiau norime Jums atskleisti 5 netikėtus veiksnius, kurie gali turėti įtakos DŽS atsiradimui.
daugiau
Jaučiate diskomfortą ir sunkumo jausmą pilve? Reikalinga pagalba pašalinant nesuvirškintą maistą? Išbandykite kelis nesudėtingus jogos pratimus paspartinti procesui. Pratimais, kaip atliekant tempimo pratimus pagerinti išmatų pasišalinimą, dalinasi jogos meistrė.
daugiau
Kai kuriais gyvenimo atvejais su pilvo pūtimu susiduria daugelis žmonių. Tačiau ką galima padaryti, kad šis diskomfortas sumažėtų? Pateikiame 5 maisto produktus, kurie padės tai sureguliuoti.
daugiau
Norint išlaikyti normalų kūno svorį ir būti geresnės savijautos, kartu su sveika mityba, labai svarbu ir daugiau judėti. Štai keli paprasti pratimai, kuriuos paruošė asmeninė trenerė Beki Daniel, kad galėtumėte aktyviau pajudėti ir darbo vietoje.
daugiau
Mūsų kūnuose yra milijonai įvairių bakterijų ir mikrobų. Naudingosios bakterijos, kaip kad laktobacilos ir bifidobakterijos natūraliai gyvena žarnyne ir yra būtinos normaliam mūsų funkcionavimui. Yra daugybė faktorių, kurie gali paveikti natūralų gerųjų bakterijų balansą žarnyne, vieni dažniausių – stresas, antibiotikų vartojimas, kelionės, įvairios infekcijos, netaisyklinga mityba.
daugiau