Apie sudedamąsias medžiagas

Apie sudedamąsias medžiagas

Balkšvųjų gysločių luobelės

Kas yra maistinės skaidulos?
Maistinėmis skaidulomis, arba ląsteliena, vadinami angliavandeniai (polisacharidai), kurių yra augaliniuose produktuose. Skaidulos yra nepakeičiama pagalba žarnynui, jos padeda maistui lengviau ir švelniau slinkti, palaiko drėgmę ir pagreitina maisto judėjimą žarnynu. Jos tarsi „suriša“ maisto likučius storojoje žarnoje – išvalo nereikalingas, žalingas medžiagas, kurios greičiau pašalinamos. Maistinės skaidulos dažnai vadinamos natūralio žarnyno šluota. Skaidulinių medžiagų suaugusiam žmogui reikėtų apie 25–30 gramų per parą. Mūsų šalies gyventojai įprastai suvartoja tik pusę šio kiekio.

Kai žmogus negauna maistinių skaidulų su maistu, galima mitybą papildyti grynomis iš augalų išgautomis skaidulomis. Vienos pačių vertingiausių skaidulų gaunamos iš balkšvųjų gysločių luobelių (lot.Plantago ovata). Šios skaidulos pasižymi labai švelniu poveikiu, sugeria ypatingai daug vandens ir pasižymi klampumo savybe. Tai reiškia, kad nedirgindamos žarnyno ir nesukeldamos nemalonių pojučių, jos formuoja gelio pavidalo masę ir efektyviai minkština žarnyno turinį bei pagreitina jo pasišalinimą. Pavyzdžiui, kviečių sėlenos ne sulaiko vandenį, o stimuliuoja žarnyną, keliaudamos žarnomis, natūraliu būdu „nugramdo“ jų sieneles ir taip stimuliuoja peristaltiką. Nors šis procesas yra visiškai natūralus, tačiau galima įsivaizduoti, kad, turint jautrų žarnyną, toks nugramdymas gali dar labiau pabloginti situaciją.

Kada papildomas balkšvųjų gysločių skaidulų vartojimas yra ypač naudingas:

  • Esant polinkiui į vidurių užkietėjimą.
    Maistinės skaidulos sugeria į save didelį kiekį vandens, minkština ir didina žarnyno turinį ir palengvina jo pasišalinimą. Tai saugus būdas palengvinti tuštinimąsi nėštumo metu, hemorojaus atveju ir kitais atvejais.
  • Siekiant padailinti kūno linijas.
    Maistinės skaidulos neturi organizmo pasisavinamų kalorijų, tačiau jos užpildo skrandį ir sukelia pilnumo jausmą. Švelnaus poveikio balkšvųjų gysločių skaidulos sugeria itin daug vandens, todėl užtenka labai nedidelio jų kiekio likus 10–30 minučių iki valgio ir pasitenkinsite mažesniu maisto kiekiu.
  • Žarnyno valymas ir detoksikacija
    Maistinės skaidulos pagreitina nesuvirškintų medžiagų, taip pat ir toksinų, kitų teršalų judėjimą žarnynu ir pasišalinimą iš jo.
  • Cholesterolio kiekio reguliavimui.
    Balkšvųjų gysločių skaidulos turi įtakos cholesterolio ir kraujo lipidų kiekio mažinimui.

Augaliniai virškinimo fermentai

Virškinimo fermentai yra išskiriami virškinimo sistemoje (daugiausiai kasoje) ir papildomai gaunami su žaliu augalinės kilmės maistu. Augalinės kilmės virškinimo fermentai – natūrali maisto skaidymą palaikanti priemonė. Visas termiškai neapdorotas augalinis maistas turi savų fermentų, todėl jis yra lengviau skaidomas, geriau pasisavinamas. Taip žmogaus organizmas mažiau eikvoja savų virškinimo fermentų – mažiau apkraunama kasa ir kitos virškinimo liaukos. Tačiau ne visus produktus galime valgyti žalius arba valgome jų nepakankamai. Nepakankamas fermentų kiekis gali būti kompensuojamas papildomai vartojant natūralios kilmės augalinius virškinimo fermentus.

 

„Lepicol plus“ sudėtyje yra:
 

  • imbierų šaknų, kurios palaiko virškinimą;
  • pankolių sėklų, kurios ne tik palaiko virškinimą, bet ir yra naudingos esant pilvo spazmams, susikaupus dujoms;
  • pipirmėtės lapų, kurie pasižymi spazmolitiniu efektu, naudingi, kai sutrinka virškinimo veikla.

Sudėtyje dar yra iš papajų gaunamo papaino, bromelaino, kuris gaunamas iš ananasų, betaino hidroclorido, gaunamo iš burokėlių.

Apie sudedamąsias medžiagas