Aktualu kiekvienam

Aktualu kiekvienam

Dirbant sėdimą darbą

Daugeliui, dirbančių prie kompiuterių ir kitokį sėdimą darbą žmonių, dėl ilgo sėdėjimo vienoje vietoje ir judėjimo trūkumo sulėtėja žarnyno judesiai, užkietėja viduriai, jaučiamas sunkumas pilve, nuolatinis pilnumo jausmas. Pakankamas maistinių skaidulų vartojimas pagreitina žarnyno judesius ir nesuvirškintų medžiagų pasišalinimą iš žarnyno. Balkšvųjų gysločių skaidulos pasižymi itin švelniu poveikiu ir tinka net jautriam žarnynui. Jos sugeria į save labai didelį kiekį skysčio, tokiu būdu žarnyne susiformuoja drėgna gelio pavidalo masė, kuri palengvina žarnyno turinio pasišalinimą.

Norint sulieknėti

Daugelis siekia svorį sumažinti greitai ir imasi drastiškų, organizmą alinančių dietų, riboja ne tik maisto kiekį, bet ir įvairovę. Taip gaunama per mažai organizmui labai reikalingų maistinių skaidulų. Dėl to maistas organizme užsilaiko, o nuolatinis pilnumo jausmas verčia jausti diskomfortą ir kartu trukdo sėkmingai lieknėti. Atsiduriame lyg užburtame rate – mažai valgome tam, kad lieknėtume, tačiau dėl to užkietėja viduriai, sulėtėja medžiagų apykaita, kaupiasi toksinai ir trukdo efektyviai siekti dailių kūno formų.


Tam, kad žarnynas veiktų sklandžiai, nevargintų nemalonus sunkumo jausmas, išsipūtęs pilvas ar užkietėję viduriai, būtina gerti kuo daugiau vandens ir vartoti pakankamai maistinių skaidulų – kitaip vadinamos ląstelienos – turinčių produktų. Jei ribojant suvalgomo maisto kiekį nepavyksta gauti pakankamo ląstelienos kiekio, galima papildyti mitybą specialiai tam sukurtais produktais. „Lepicol“ – turtingas švelnaus poveikio maistinių skaidulų šaltinis. Sudėtyje esančios balkšvųjų gysločių skaidulos gali prisijungti ypač daug skysčio. Dėl šios savybės iš žarnyno yra greičiau pašalinamos nesuvirškintos medžiagos, o kartu ir šlakai, toksinai. Be to, skaidulos skrandyje išbrinksta, jį užpildo, dėl to išgėrus pusvalandį prieš valgį, pasitenkinama mažesniu maisto kiekiu.

Besilaukiant ir pagimdžius

Labai dažnas nėščiųjų negalavimas – vidurių užkietėjimas. Tai nėra liga, o labiau nėštumo fiziologijos nulemtas simptomas, kuris susijęs su sumažėjusiu virškinamojo trakto raumenų tonusu ir dėl to sulėtėjusiu žarnų turinio slinkimu. Šiuo periodu storojoje žarnoje sumažėja vandens kiekis, dėl to žarnyno turinys sausėja, džiūsta, kietėja. Dar vienas veiksnys – gimdos didėjimas, kuomet ji stumia ir spaudžia žarnyną, taip trikdydama jo veiklą.

Kadangi besilaukianti moteris daugelio vaistų vartoti negali, vidurių užkietėjimo mažinimas turi būti paremtas fiziologiniais mechanizmais. Pirmiausia ir svarbiausia – koreguoti mitybą. Nėščioji turėtų gerti pakankamai vandens (1,5–2 litrus per dieną). Būtina judėti, rytais daryti lengvą mankštą, plaukioti, vaikščioti – tai naudinga ne tik žarnyno veiklai stimuliuoti, bet ir bendrai moters savijautai. 

Saugiausi ir fiziologiškiausi laisvinamieji – maistinės skaidulos, kurios gali būti įvairios kilmės, tirpiosios bei netirpiosios, o nuo to labai priklauso jų veiksmingumas. Vienos efektyviausių – balkšvųjų gysločių skaidulos, kurios yra puikios dėl itin švelnaus savo veikimo. Jos sugeria daugiau vandens nei bet kurios kitos – tai yra, netgi 20–25 kartus daugiau nei sveria pačios. Dar viena išskirtinė balkšvųjų gysločių skaidulų savybė – jose nėra fitatų, kurių gausu skaidulose, gaunamose iš kviečių. Fitatai slopina mineralinių medžiagų įsisavinimą, todėl jų patartina vengti nėštumo laikotarpiu. Dar viena skaidulų rūšis, kuri veikia skirtingai nei smiltyninis gyslotis, tačiau taip pat naudinga užkietėjus viduriams – inulinas. 

Jis dažniausiai randamas šakniavaisiuose: svogūnuose, cikorijose, artišokuose, poruose. Kai gausus inulino maistas virškinamas, jo skaidulos praeina plonąją žarną visiškai nesuskaidytos, o pasiekusios storąją žarną, jos virsta bifido bakterijomis – viena svarbiausių pienrūgštės bakterijų kultūrų, kurios natūraliai yra žmogaus žarnyne. Pienrūgštės bakterijos mėgsta drėgną aplinką, tad smiltyninis gyslotis ir bakterijų kultūros puikiai dera. Tyrimai rodo, kad šių dviejų komponentų sinergija padeda puikiai išvalyti žarnyną nuo kenksmingų nesuvirškintų medžiagų.

Patogus, saugus ir lengvai prieinamas sprendimas yra maisto papildas „Lepicol“. Šių miltelių sudėtyje yra visi minėti komponentai, o „Lepicol plus“ yra dar papildomai praturtintas ir virškinimą palaikančiomis augalinėmis medžiagomis. Šiuos papildus galima vartoti tiek nėštumo, tiek žindymo laikotarpiu.

Keliaujant

Daugelis yra patyrę, kad kelionėse, pasikeitus aplinkai ir maistui, neretai pajuntame ir virškinimo negalavimus – užkietėja viduriai arba – atvirkščiai – prasideda viduriavimas. Neretai jaučiamas sunkumas, tarsi nevirškinimo, pilnumo jausmas. Kelionėse vertėtų su savimi turėti „Lepicol plus“ – balkšvųjų gysločių skaidulų, pienarūgštės bakterijų ir augalinių virškinimo fermentų šaltinio. Balkšvųjų gysločių skaidulos sugeria į save labai daug vandens, ši savybė gali būti naudinga užkietėjus viduriams, kadangi dėl to minkštėja ir lengviau juda žarnyno turinys, o taip pat ir viduriuojant – šios skaidulos sugeria į save drėgmės perteklių. Augaliniai virškinimo fermentai padeda palaikyti normalią virškinimo sistemos veiklą pasikeitus maistui ir maitinimosi režimui.

Per mažai judantiems

Didelė dalis žmonių juda per mažai. Tai dažnai nulemia jų profesinė veikla, modernios visuomenės teikiami privalumai – automobiliu važiuojame net ir trumpus atstumus, apsiperkame internetu, naudojamės liftais, eskalatoriais vietoj to, kad liptume laiptais. Taip pat judėjimas priverstinai apribojamas sveikstant po tam tikrų ligų, traumų, esant lovos režimui.

Visose minėtose situacijose dėl judėjimo trūkumo sulėtėja žarnyno judesiai, užkietėja viduriai, jaučiamas sunkumas pilve, nuolatinis pilnumo jausmas. Pakankamas maistinių skaidulų vartojimas pagreitina žarnyno judesius ir nesuvirškintų medžiagų pasišalinimą iš žarnyno. Balkšvųjų gysločių skaidulos pasižymi itin švelniu poveikiu ir tinka net jautriam žarnynui. Jos sugeria į save labai didelį kiekį skysčio tokiu būdu žarnyne susiformuoja drėgna gelio pavidalo masė, kuri palengvina žarnyno turinio pasišalinimą.

Senjorams

Įprasta, kad vyresniame amžiuje žmonės gyvena ne taip aktyviai kaip anksčiau, mažiau juda. Tai viena iš senjorams būdingo vidurių užkietėjimo priežasčių. Be to, jau nuo 50-ies metų amžiaus, žarnyne sumažėja natūraliai ten gyvenančių bakterijų kultūrų, organizmas ima mažiau gaminti virškinimo fermentų, padedančių skaidyti maistą ir efektyviai pasisavinti naudingąsias medžiagas. „Lepicol“ ir „Lepicol plus“ – gausus maistinių skaidulų, pienarūgštės bakterijų ir augalinių virškinimo fermentų šaltinis – puiki išeitis senjorams.

Aktualu kiekvienam